+420 602 771 480
NAVIGACE
Chalupa Bařiny
je v malebné obci Bukovec, v centru Těšínských Beskyd.
PROHLÉDNOUT SI GALERII
Termín příjezdu
01. 01. 2021
Termín odjedu
01. 01. 2021
Počet osob
≤ 8
REZERVOVAT
OTEVŘIT REZERVAČNÍ SYSTÉM

Beskydy a popis okolí

Obec Bukovec se nachází v severovýchodním cípu České republiky na severní straně Beskyd cca. 16 km jihovýchodně od města Jablunkov. Toto strategické místo umožňuje návštěvníkům podnikat výlety nejen po severovýchodní části naší země, ale i k našim sousedům do Polska a na Slovensko. Kdo upřednostňuje výlety do hor a holduje turistice, je toto místo v tzv. Jablunkovském mezihoří a v dosahu Beskyd ideální. Milovníci koupání mohou využít aquapark v Mostech u Jablunkova (10 km) nebo koupaliště v Jablunkově (18 km). Tenisové kurty a bobová dráha v Mostech u Jablunkova (10 km). Krytý bazén a jízda na koni v Bystřici (25 km). Restaurace na Hrčavě (3,5 km) nebo na Gírové (1,5 km pěšky). Nákupy na Hrčavě (3,5 km) nebo v Jablunkově (16 km).

Turistické cíle:

Jablunkovské mezihoří (vrch Girová s turistickou chatou, Památník posledního vlka v Beskydech),

Hrčava (nejvýchodnější obec ČR, Trojmezí - setkávají se zde hranice tří států),

Bukovec (Naučná stezka Přírodní rezervace Bukovec a nejvýchodnější bod ČR),

Mosty u Jablunkova (opevnění Šance),

Dolní Lomná (Zemědělský dvorek, Lomňanské muzeum, Zážitkové centrum URSUS),

Jablunkov (Výstavní síň Muzea Těšínska, Světové Muzeum a Knihovna Bible),

Velká Čantoryje (rozhledna),

Beskydy (turistické výlety na Javorový vrch - lanovka, na poutní vrch Kozubová s kaplí sv. Anny a rozhlednou, do pralesa Mionší – naučná stezka, na rozhlednu Tetřev nad Dolní Lomnou, k turistické chatě Ostrý, na horu Ropice, k turistické chatě Ropička, k přehradě Morávka, na horu Malá Prašivá s rozhlednou a kostelem sv. Antonína Paduánského, na nejvyšší horu Beskyd na Lysou horu),

Třinec (Muzeum Třineckých železáren),

Třinec – Guty (dřevěný kostel Božího Těla),

Český Těšín (Muzeum Těšínska),

Frýdek-Místek (zámek),

Hukvaldy (zřícenina hradu a rodiště hudebního skladatele L. Janáčka),

Výlety na Slovensko:

Kysucké Beskydy (Kykuľa, Veľká Rača), Vychylovka (Muzeum kysucké dědiny), Žilina (Budatínský hrad), Strečno (zřícenina hradu).

Výlety do Polska:

město Wisla (centrum Slezských Beskyd), město Ustroň (lázně, zoologická zahrada), Osvětim (muzeum koncentračního tábora - památka UNESCO), město Krakow (historické centrum, hrad Wawel - památka UNESCO), Wieliczka (Solný důl - památka UNESCO).

Lyžování v okolí

Mosty u Jablunkova (10 km) (550 – 700 m. n. m.): 1 lanovka, 4 vleky, délka sjezdovek: 2,4 km, náročnost lehká až středně těžká, večerní lyžování, umělé zasněžování, snowboarding, 43,9 km udržovaných běžeckých tratí, lyžařská škola, půjčovna lyží, skiservis.

Dolní Lomná – Armáda (20 km) (520 m. n. m.): 1 lanovka, 1 vlek, délka sjezdovek: 0,9 km, náročnost středně těžká, večerní lyžování, umělé zasněžování, snowboarding, 18 km udržovaných běžeckých tratí, lyžařská škola, půjčovna lyží, skiservis.

Javorový vrch (32 km) (980 m. n. m.): 1 lanovka, 2 vleky, délka sjezdovek 1,1 km, obtížnost lehká až středně těžká, snowboarding, umělé zasněžování, večerní osvětlení, lyžařská škola, půjčovna lyží, skiservis.

Istebna (Polsko) (30 km): oblíbený rodinný ski areál ve Slezských Beskydech.

Okolí chalupy je vhodné pro běžecké lyžování.

PROVOZOVATEL CHALUPY
Lenka Suszková
Mosty u Jablunkova 638
739 98 Mosty u Jablunkov
ADRESA CHALUPY
Chalupa Bařiny
Bukovec 275
739 85 Bukovec